Champion & Reserve Champion Led Pony
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
Kristen Cowdroy Top Gear
Cassandra Nicolls Foxslow Oliver Twist
Champion and Reserve Champion Led Galloway
Kate Otton Carlingford Park Majestic
Sally Slater Kensington Cressida
Champion & Reserve Champion Led Hack
Tayla Williams Xtravagant
Anne-Marie Ladhams Commander Mak
Champion & Reserve Champion Led Hunter Pony
Shelley Kleven Amaranda Moet
Heidi Jessop Andlyn Park Titanium
Champion & Reserve Champion Led Hunter Galloway
Grace Brigham Wadbilliga Fleur
Shelley Kleven Beronia Applause
Champion & Reserve Champion Led Hunter Hack
Troy Wilson Shakira LP
K & M Rollason LC Nimmity Belle
Champion & Reserve Champion Led Stock Horse
WC & JA Peadon Bibbenluke Annabelle
Caitlin Johnson Wadbilliga Whatsabudget
Champion & Reserve Champion Led Quarter Horse
Nicole Murchinson Cracks Mist
Champion & Reserve Champion Led Best of Breeds
K & M Rollason LC Nimmity Belle
Kristen Cowdroy Dreamtime Sketch
Supreme Led Horse of the Show
Troy Wilson Shakira LP
Champion & Reserve Champion Ridden Pony
Kristen Cowdroy Top Gear
Cassandra Nicolls Foxslow Oliver Twist
Champion & Reserve Champion Ridden Galloway
Claire Buckley Bardot Park Regal Prince
Kate Otton Carlingford Park Maserati
Champion & Reserve Champion Ridden Hack
Jacqui Schofield DP Rumours
Tayla Williams Xtravagant
Champion & Reserve Champion Ridden Stock Horse
WC & JA Peadon Bibbenluke Annabelle
Caitlin Johnson Wadbilliga Whatsabudget
Champion & Reserve Champion Ridden Quarter Horse
Nicole Murchinson Crackers Mist
Jess Purkis Remacore Clipaflex
Champion & Reserve Champion Ridden Best of Breeds
Kate Otton Carlingford Park Mezarati
Michelle Balaz Limerick XL
Champion & Reserve Champion Ridden Hunter Pony
Heidi Jessop Andlyn Park Titanium
Abby Douch Bambrough Domino
Champion & Reserve Champion Ridden Hunter Galloway
Shelley Kleven Boronia Applause
Grace McGrath Wadbilliga Fleur
Champion & Reserve Champion Ridden Hunter Hack
Troy Wilson Shakira LP
Michelle Balaz Limerick XL
Supreme Ridden Hunter of the Show
Troy Wilson Shakira LP
Supreme Ridden Horse of the Show
WC & JA Peadon Bibbenluke Annabelle
The Murdoch Family Champion & Reserve Champion District Hack
Julie Peadon Bibbenluke Annabelle
Bill Peadon Bibbenluke Hootin Annie
Champion & Reserve Champion Boy/Girl rider under 12 yrs
Abby Douch
Cassandra Nicolls
Champion & Reserve Champion Boy/Girl rider 12 yrs under 15 yrs
Tayla Williams
Mikalea McNamara
Champion & Reserve Champion Lady Rider
Tayla Williams Xtravagant
Michelle Balaz Limerick XL
Champion & Reserve Champion Working ASH
WC & JA Peadon Bibbenluke Hootin Annie
WC & JA Peadon Bibbenluke Annabelle
Showjumping Results Bombala 2017
1.LANDMARK BOMBALA SHOWJUMP 90 CM
1st Anita Walder harley Bug
2nd Zoe Grant The Midster
3rd Jess Clarke GH Rambo
4th Amber Callaghan Big Red Cat
5th Mackenzie Dunn Nulla
2. BEN LITCHFIELD/CLEARCUT ELECTRICAL 1.05 – 1.10 M
1st Riley Cottrell Springcreek Pattern
2nd Deon William Croissant
3rd Deon Williams Gillie
4th Anita Walder Harley Bug
5th Grant Jessop GH Sonovagun
3. GJ COTTRELL & SONS TRANSPORT SHOWJUMP 1.20 M OPEN
1st Deon Williams Anigrey
2nd Deon Williams Versace Vision
3rd Sandra Kenny Alando
4th Jess Clarke GH Tiger Lily
5th Anita Walder Springcreek Souther Change
4.BOCO ROCK WIND FARM SHOWJUMP 1.15 AM5
1st Brett Clarke Our Top Pocket
2nd Grant Jessop GH Sonovagun
3rd Anita Walder Springcreek Souther Change
4th Tommy Ladhams Pineaplle Express
5th Sandra Kenny Rotherfield Absolute
5. GET REAL GET WOOL GRAND PRIX SHOWJUMP
Rug sponsored by JOSEPH & JONES RACING. Prize Money sponsored by: COOMA RURAL, LETOMPE PARTNERSHIP, INGLEWOOD MERINOS & TINTAGEL PASTORAL CO
1st Brett Clarke GH Blossoms Little Brother
2nd Brett Clarke GH Tiger Lilly
3rd Sandra Kenny Alando
4th Deon Williams Anigrey
5th Jenny Smith Country Platinum
7. MURDOCH BROTHERS JUNIOR SHOWJUMP Under 18 yrs 50 CM AM2
1st Georgie Dunn Ruby
2nd Emmilee Reid Banjo
3rd Mackenzie Dunn Nulla
4th Jessica Purkis Kaos
5th Jasmin Constance Lolly
8. DOMMO’S SHEARING OPEN SHOWJUMP 50 CM AM2
1st Taya Evans Tucker
2nd Helga Frolich Equinox Cashmere
3rd Nicole Murchinson Crackers Mist
4th Georgie Constance Fools Gold
5th Nic Shying Moonbah Ridge Tanda
9. MURDOCH BROTHERS JUNIOR SHOWJUMP Under 18 yrs 70 CM
1st Georgie Dunn Ruby
2nd Mackenzie Dunn Nulla
3rd Emmilee Reid Banjo
4th Jessica Purkis Kaos
5th Mackenzie Harding Red
10.LANDMARK BOMBALA SHOWJUMP 70 CM
1st Taya Evans Tucker
2nd Amber Callaghan Big Red Cat
3rd Lisa Otton Jessie
4th Anita Walder Springcreek Neehi
5th Taya Evans Jack
CHESTER & SMITH 6 BAR 90 CM (JUNIOR)
Equal 1st Riley Cottrell Springcreek Pattern
and Jessica Clarke GH Tiger Lily
3rd Riley Cottrel Oscar Wilde
4th Mackenzie Harding Red
5th Mackenzie Dunn Obar Goodvibrations
12.ELDERS 6 BAR 1 M (SENIOR)
1st Grant Jessop GH Sonovagun
2nd Jenny Smith Country Platinum
3rd Brett Clarke Our Top Pocket
4th Amber Callaghan SS Safari
5th Brett Clarke GH Blossoms Our Little Brother
The Nimmity Bell Showjumping Pointscore
Equal 1st Deon Williams Croissant and Brett Clarke GH Blossoms Our Little Brother
Deon Willams Versace Vision
4th Deon Williams Anigrey
5th Jenny Smith Country Platinum